Kremacja

Coraz popularniejsze w Polsce kremacje to proces spopielenia ciała Zmarłego w specjalnie do tego przeznaczonym piecu kremacyjnym. Ciało wprowadza się do pieca w prostej trumnie kremacyjnej bez elementów dekoracyjnych czy lakieru, a prochy chowa się w ozdobnej urnie. Taka forma pochówku jest higieniczna, a urna zajmuje mniej miejsca niż trumna, dlatego kremacje Kraków to dobry pomysł na ostatnie pożegnanie Zmarłego.

Zakład Pogrzebowy Gabriel organizuje kremacje w Krakowie z wieloletnim doświadczeniem. Za każdym razem korzystamy z renomowanego krematorium, o którym wszelkie istotne informacje przedstawimy Państwu w naszym biurze. Ceremonia kremacji przeprowadzona jest przez Księdza lub, w przypadku osób świeckich, mistrza prowadzącego pogrzeb ze spopieleniem. W celu nadania odpowiedniej oprawy i przebiegu tej podniosłej uroczystości, istnieje możliwość przygotowania oprawy muzycznej czy pożegnania Zmarłego przez najbliższych w kaplicy. Rodzina Osoby Zmarłej może uczestniczyć w procesie kremacji, obserwując jej przebieg w specjalnie przygotowanym do tego celu pomieszczeniu.

Ceremonia pogrzebowa z kremacją składa się zazwyczaj z dwóch etapów. Najpierw bliscy żegnają się ze Zmarłym przed spopieleniem zwłok, po czym następuje uroczysty pochówek urny z prochami. Przed przeprowadzeniem kremacji konieczne jest dostarczenie aktu zgonu oraz pisemnej zgody na spopielenie ciała. Nasz zakład pogrzebowy pomoże Państwu w załatwieniu wszystkich formalności. Mogą być Państwo pewni, że dopilnujemy każdego szczegółu procesu kremacji.