Zakład Pogrzebowy Kraków Gabriel

ul. Wrocławska 8,
30-006 Kraków

Telefon całodobowy:
696 038 038

Gabriel Kraków

Pogrzeby wyznaniowe

Wybór formy pogrzebu zależy w pierwszej kolejności od woli Osoby Zmarłej i od jej światopoglądu, następnie zaś od życzenia wyrażonego przez Rodzinę.

W Polsce zdecydowana większość uroczystości pogrzebowych odprawiana jest według ceremoniałów związanych z konkretnym wyznaniem. Do najczęściej spotykanych należą: katolicki (zarówno w obrządku rzymskim, jak i greckim), prawosławny, luterański, zielonoświątkowy, starokatolicki mariawitów, polskokatolicki, Świadkowie Jehowy, mormoni, muzułmanie czy buddyści.

Uroczystości żałobne poszczególnych wyznań różnią się z reguły między sobą. To zaś stanowi wyzwanie dla zakładu pogrzebowego, który organizuje pochówek danej osoby. Pomyłki ze strony pracowników firmy pogrzebowej, uczestniczących w pogrzebie, mogą budzić co najmniej niesmak wśród uczestników pogrzebu – i z tego chociażby względu nie można do nich dopuścić. Dlatego ważne jest, aby zakład pogrzebowy był przygotowany do przeprowadzenia pogrzebu każdego wyznania.

Wszystkie osoby, które chciałyby uzyskać bliższe informacje na ten temat lub zlecić pogrzeb wyznaniowy zachęcamy do kontaktu z firmą Gabriel.

pogrzeby wyznaniowe