Zakład Pogrzebowy Kraków Gabriel

ul. Wrocławska 8,
30-006 Kraków

Telefon całodobowy:
696 038 038

Gabriel Kraków

Pogrzeby świeckie

Pogrzeby świeckie stanowią alternatywę dla pogrzebów wyznaniowych. Wybierane są z reguły przez osoby, którym najbliższy jest światopogląd świecki bądź które z różnych względów nie życzą sobie obecności na swoim pogrzebie osób oraz symboli i elementów związanych z wiarą lub też jakimś konkretnym wyznaniem.

Ceremonia pochówku o charakterze świeckim pozbawiona jest z reguły odwołania do religii (chyba, że Zmarły wyraził w tym względzie inne życzenie). Znajdują się za to w niej liczne nawiązania do życia Osoby Zmarłej. Pogrzeb świecki to okazja do spojrzenia z pewnej perspektywy i dystansu na życie, które się zakończyło, a także do podsumowania go. To także dobry czas na oficjalne wyrażenie wdzięczności uczestników pogrzebu za życie oraz obecność danej osoby w życiu lokalnej – lub ponadlokalnej – społeczności.

Zakład Pogrzebowy Gabriel od wielu lat pomaga w kompleksowej organizacji pogrzebów świeckich, głównie w Krakowie i okolicach. Współpracujemy z najlepszymi Mistrzami Ceremonii Pogrzebowych, którzy znani są ze swojego zaangażowania w przygotowanie i przeprowadzenie ostatniej drogi w obrządku świeckim. Oprócz przewodniczenia uroczystościom, odpowiedzialni są oni głównie za przygotowanie mowy na cześć Osoby Zmarłej oraz za podziękowanie uczestnikom pogrzebu za ich obecność na uroczystości.

Pogrzeby świeckie GABRIEL Kraków