logo białe

ul. Wrocławska 8,
30-006 Kraków

Telefon całodobowy:
696 038 038

Gabriel Kraków

Pogrzeby świeckie

Pogrzeby świeckie stanowią alternatywę dla pogrzebów wyznaniowych. Wybierane są z reguły przez osoby, którym najbliższy jest światopogląd świecki bądź które z różnych względów nie życzą sobie obecności na swoim pogrzebie osób oraz symboli i elementów związanych z wiarą lub też jakimś konkretnym wyznaniem.

Ceremonia pochówku o charakterze świeckim pozbawiona jest z reguły odwołania do religii (chyba, że Zmarły wyraził w tym względzie inne życzenie). Znajdują się za to w niej liczne nawiązania do życia Osoby Zmarłej. Pogrzeb świecki to okazja do spojrzenia z pewnej perspektywy i dystansu na życie, które się zakończyło, a także do podsumowania go. To także dobry czas na oficjalne wyrażenie wdzięczności uczestników pogrzebu za życie oraz obecność danej osoby w życiu lokalnej – lub ponadlokalnej – społeczności.

Zakład Pogrzebowy Gabriel od wielu lat pomaga w kompleksowej organizacji pogrzebów świeckich, głównie w Krakowie i okolicach. Współpracujemy z najlepszymi Mistrzami Ceremonii Pogrzebowych, którzy znani są ze swojego zaangażowania w przygotowanie i przeprowadzenie ostatniej drogi w obrządku świeckim. Oprócz przewodniczenia uroczystościom, odpowiedzialni są oni głównie za przygotowanie mowy na cześć Osoby Zmarłej oraz za podziękowanie uczestnikom pogrzebu za ich obecność na uroczystości.

Pogrzeby świeckie GABRIEL Kraków
error: Zawartość chroniona